دفتر وکالت محمود قائدی

behtarin-vokala@gmail.com

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

وکیل اجرای مهریه

آغاز زندگی زناشویی همواره با شور و شوق زوجین همراه است، تا زمانی ‌که اختلافات سلیقه‌ای، خانوادگی، تفاوت دیدگاه‌ها و دیگر اختلافات خود را نمایان و شروع می‌گردد.

مهریه ( مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه ) از لحظه وقوع عقد نکاح، بر ذمه مرد مستقر شده و هر زمانی که زن اراده نماید زوج می‌بایست دین خویش نسبت‌به زن، یا همان مهریه را پرداخت نماید. بر خلاف باور برخی مواردی از قبیل: خیانت زن، طلاق، طلاق توافقی، عدم انجام وظایف زوجیت، موجب سقوط مهریه یا عدم پرداخت آن نمی‌گردد.

قانون جدید مهریه

همان‌گونه که گذشت، مهریه مالی است که بر ذمه مرد مستقر شده و می‌تواند: وجه نقد، سکه طلا، خانه، ماشین، مغازه، باغ و انجام عملی و هر چیزی که مالیت و منفعت عقلایی داشته باشد قرار گیرد. در قانون جدید مهریه، مهریه تا صد و ده سکه تمام بهار آزادی ضمانت اجرای جلب مرد را دارد و مازاد بر آن اگر مرد توانایی پرداخت داشته باشد، باید پرداخت نماید در غیر این صورت مقررات جلب در این خصوص اعمال می‌گردد.

وکیل اجرای مهریه در تهران

زوجه هنگام طلاق نیاز به اجرا گذاشتن مهریه دارد. اما انجام این کار به تنهایی و بدون کمک وکیل کار دشواری است. چرا که مراجعه به اداره اجرای مهریه و پروسه آن زمان بر است و نیاز به تخصص وکیل اجرای مهریه در تهران دارد.

برای گرفتن مهریه باید با ترفند های زوج برای شانه خالی کردن از پرداخت مهریه دست و پنجه نرم کرد. بنابراین نقش وکیل اجرای مهریه بسیار حائز اهمیت می‌شود. مهریه حق زوجه است اما بسیاری از مردان در برابر پرداخت آن مقاومت می‌کنند و حق زن را تضییع می‌نمایند.

کار یک وکیل مهریه احقاق حق مسلم زوجه است. پس بهتر است در انتخاب یک وکیل اجرای مهریه دقت کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

محمود قائدی وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور طلاق و اجرای مهریه به شما برای گرفتن مهریه خود کمک می‌کند.

وکیل اجرای مهریه - وکیل طلاق در تهران

وکیل مهریه در تهران

وکیل مهریه در تهران یک وکیل است که در زمینه حقوق خانواده و امور مربوط به مهریه فعالیت می‌کند. این وکیل‌ها به زوج‌ها کمک می‌کنند تا در مورد مبالغ و شرایط مهریه، حقوق و تعهدات مالی در زمان ازدواج توافق کنند و اطمینان حاصل کنند که حقوق آن‌ها حفظ شده است. وکیل مهریه ممکن است در مراحل مختلف ازدواج، از جمله بررسی قراردادهای ازدواج، تفسیر قوانین مربوط به مهریه، نگارش توافق‌نامه‌های مالی و حقوقی و همچنین نمایندگی در دادگاه‌ها در خصوص این موضوعات به زوج‌ها کمک می‌کند. وکیل مهریه باید دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه حقوق خانواده و معاملات مالی باشد تا بتواند به زوج‌ها راهنمایی صحیح و حرفه‌ای ارائه کند و حقوق آن‌ها را به بهترین شکل حفظ کند.

بهتر است بدانید که هنگام عقد می‌توانید درخواست ضمانت برای پرداخت مهریه را نمایید تا در صورت عدم پرداخت مهریه توسط مرد، مهریه را از ضامن مطالبه نمایید. در عرف جامعه اصولاً پدر زوج پرداخت مهریه را ضمانت می‌کند، شما می‌توانید در سند نکاحیه به این موضوع اشاره نمایید تا در صورت عدم پرداخت مهریه توسط مرد، پدر وی مسئولیت پرداخت آن را داشته باشد.

 • مطالبه مهریه به نرخ روز محاسبه می‌گردد و زوج مکلف به ادای آن به قیمت زمان پرداخت می‌باشد نه زمان انعقاد عقد.
 • مهریه در طلاق توافقی، در صورت صدور گواهی عدم امکان ساز (طلاق) در صورت جلسه دادگاه باید با تراضی زوجین در مورد پرداخت مهریه به توافق برسند که اصولا زوجه بخشی از مهریه خویش را بابت طلاق به زوج بذل می‌نماید و پس از انجام طلاق توافق نیز می‌تواند مابقی مهریه خویش را مطالبه نماید.
 • تقسیط مهریه: اگر زوج توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد می‌تواند با تقدیم دادخواست اعسار ( اعسار یعنی عدم توانایی پرداخت دین ) از دادگاه تقاضای تقسیط مهریه نماید که در این‌ صورت و به شرط پذیرفته شدن اعسار مرد، با توجه به اوضاع و احوال شغل و درآمد، قاضی وی را مکلف به پرداخت ماهیانه مبلغ مشخص، به عنوان مهریه در حق زوجه می‌نماید.
 • هزینه اجرای مهریه از طریق ثبت: ( نیم عشر اجرایی) اصولاً نیازی به پرداخت هزینه زیادی در زمان مطالبه مهریه نمی‌باشد مگر زمانی که مال زوج توقیف شده و پس از آن به مرحله مزایده و اجرا گذارده و از طریق مزایده به فروش برسد که در این مرحله هزینه‌ها دریافت می‌گردد.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل طلاق

وکیل برای مطالبه مهریه

مهریه را می‌توان به دو روش مطالبه کرد:

مطالبه مهریه از راه دادگاه و مورد دوم مطالبه مهریه از راه اجرای ثبت که در ادامه به توضیح این دو مورد می‌پردازیم:

الف) مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت

زوجه یا همان زن می‌تواند برای مطالبه مهریه از طریق ثبت با مدارک مربوطه به اداره اجرای اسناد رسمی مراجعه نماید. زیرا مهریه سند رسمی لازم الاجرا می‌باشد.

مدارک برای اجرای مهریه: عقدنامه، کارت ملی، شناسنامه، برگه ثنا ( درصورتی که عقدنامه را در اختیار ندارند می‌توانید با مراجعه به دفتر ثبت ازدواجی که درآنجا عقد و ازدواج نموده‌اید، رونوشت نکاحیه را اخذ نمایید ).

با ارایه مدارک فوق زوجه می‌بایست به دفترخانه ثبت ازدواجی که در آن‌جا عقد نکاح خویش را منعقد نموده، مراجعه کند. به همراه مدارک و با تشکیل پرونده در دفتر ثبت ازدواج، تقاضای خویش را ارائه نماید. با ارسال آن، پرونده‌ای دیگر در اداره اجرای اسناد رسمی ( در تهران اداره پنجم اجرای مهریه ) می‌باشد تنظیم می‌گردد.

حال زوجه با توجه به اطلاعاتی که در مورد دارایی‌های زوج  دارد می‌تواند استعلامات سه‌گانه را تقاضا نماید.

مطالعه بیشتر: وکیل حقوقی

ممنوع الخروجی مرد بابت مهریه

استعلامات سه گانه یعنی چه ؟

الف) استعلام حساب‌های بانکی: برای مسدود نمودن حساب‌های بانکی زوج
ب) استعلام از پلیس راهور: برای توقیف خودرو زوج
پ) استعلام از اداره ثبت املاک: جهت توقیف اموال غیر منقول «همچون آپارتمان،خانه، مغازه، باغ» حتی می‌توان در این مرحله تقاضای ممنوع الخروجی مرد را مطرح نمود.

بدین‌سان پس از اقدامات فوق اگر مالی از مرد یافت نگردید، با اخذ گواهی مخصوص از طرف اداره اجرای پنجم مهریه، زوجه می‌بایست مهریه خویش را با این گواهی از طریق دادگاه مطالبه نماید.

بهترین وکیل مهریه در تهران

پس از طی مراحل فوق و در صورت عدم شناسایی اموال مرد و با اخذ گواهی مخصوص زوجه می‌تواند درخواست خود را در این خصوص در دادگاه خانواده مطرح نموده تا دادگاه روند رسیدگی قانونی را انجام و زوج را محکوم به پرداخت مهریه نماید.

پس همان‌گونه که مطرح شد مطابق قوانین موضوعه از جمله بند ب ماده صد و سیزده قانون برنامه پنجم توسعه کشوری زوجه ابتدا می‌بایست از طریق اجرای ثبت مهریه خویش را به اجرا گذارده و پس از آن و در صورت عدم دریافت مهریه از طریق اجرای اسناد رسمی، از طریق دادگاه مهریه خویش را مطالبه نماید.

نکات مربوط به مهریه

 • مطالبه مهریه پس از طلاق : بهتر است بدانید که پس از طلاق هم می‌توانید مطابق مراحل قانونی مهریه خود را مطالبه و آن را از زوج اخذ نمایید.
 • مهریه دین ممتاز است، حتی پس از فوت مرد، زن می‌تواند از دارایی‌های به جا مانده از مرد، مهریه خود را مطالبه نماید.
 • ضامن برای مهریه به چه صورت است؟ آیا می‌توان مهریه را ضمانت کرد؟

به اجرا گذاشتن مهریه در تهران

گروه بهترین وکلا در تهران با همکاری وکیل خانم و آقا و یا در اختیار داشتن کادری مجرب و ماهر در مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت یا مطالبه مهریه از طریق اداره پنجم با مطالبه مهریه از طریق اداره اجرای مهریه و با در اختیار داشتن وکیل متخصص مهریه و بهترین وکیل طلاق توافقی می‌تواند با اعمال روش‌های مخصوص، بهترین و نزدیک‌ترین راه‌حل‌های قانونی را برای مطالبه مهریه شما بکار گیرد. توصیه می‌کنیم قبل‌ از هر اقدامی با بهترین وکیل مهریه در تهران تماس حاصل فرمایید تا از مشورت‌ها و راهنمایی ایشان، مراحل را به درستی طی نموده و یا با انعقاد قرارداد وکالت، مطالبه مهریه خویش را به ایشان واگذار نمایید. چرا که با بهره‌مندی از وکیل متخصص مهریه دغدغه‌های قانونی و اداری را نخواهید داشت.

 

آدرس اداره پنجم اجرای اسناد رسمی | نشانی اداره اجرای مهریه :
تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان قایم مقام فراهانی، کوچه میرزا حسنی، شماره سه

وصول مهریه | اداره‌ی پنجم اجرای اسناد رسمی تهران | اداره پنجم اجرای ثبت مهریه
اجرا گذاردن مهریه | اجراییه مهریه توسط ثبت |
قانون جدید مهریه | آدرس اداره پنجم مهریه | وکیل طلاق توافقی | مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت | مطالبه مهریه از طریق دادگاه | اجرای مهریه و توقیف اموال | شرایط اجرای مهریه | وکیل مطالبه مهریه | اجرای مهریه از طریق اجرای ثبت | قانون جدید مهریه | وصول مهریه | اجرای مهریه از ثبت | بهترین وکیل اجرای مهریه | وکیل اداره پنجم ثبت مهریه | طلاق توافق فوری

راه‌های ارتباطی با تیم بهترین وکلا

آدرس ۲ : تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، تقاطع پاکنژاد
لوگو

وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکلا را دنبال کنید.

1 دیدگاه

 • sahar

  2 تیر 1403 - 10:28 ق.ظ

  جناب وکیل
  خداوند سلامتی و برکت به شما بده از اینکه تلفنی پاسخگوی سوالات مردم هستید و مشکلات رو برطرف میکنید .

پیام بگذارید

فهرست مطالب