دفتر وکالت محمود قائدی

behtarin-vokala@gmail.com

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

وکیل شرکت

وکیل شرکت تجاری شخصی است که به صورت مستقیم با معنا و مفهوم شرکت تجاری سروکار دارد. بهترین وکیل شرکت در تهران در انعقاد و بررسی قراردادهای تجاری به شما کمک می‌نمایند. آن‌ها با دانش و مهارت حقوقی خود، قراردادهای شرکتی را به گونه‌ای تعیین می‌کنند که منافع شما را در تجارتتان حفظ کرده و همچنین خطرات احتمالی حقوقی را از بین ببرند.

بهترین وکیل شرکت در تهران

بهترین وکیل شرکت در تهران در خصوص فعالیت‌های شرکت‌ها به مدیران مشاوره می‌دهند. قرارداد‌های حقوقی در شرکت‌ها توسط وکیل شرکت تنظیم می‌شوند و به امضای طرفین قرارداد می‌رسند.

وکیل شرکت یک وکیل حقوقی است که تخصص و تجربه خود را در حوزه حقوق شرکت‌ها و موضوعات مرتبط با آن دارد.
این وکلا معمولاً دارای دانش عمیق در زمینه قوانین شرکتی، تجاری، مالی، مالکیت فکری و سایر مسائل مرتبط با شرکت‌ها هستند. وکیل شرکت می‌تواند به شرکت‌ها و سازمان‌ها در امور حقوقی مختلف کمک کند، از جمله:
1. تأسیس شرکت: وکیل شرکت می‌تواند به شما در فرایند تأسیس یک شرکت کمک کند، از جمله انتخاب نوع شرکت، ثبت شرکت، تدوین اساسنامه و سند تأسیس و سایر مراحل مرتبط.
2. مشاوره حقوقی: وکیل شرکت می‌تواند به شما مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلف از جمله قراردادها، مالکیت فکری، مالی، مالیات و سایر مسائل حقوقی مرتبط با شرکت‌ها ارائه دهد.
3. نمایندگی در دادگاه: وکیل شرکت می‌تواند به عنوان نماینده حقوقی شرکت در دادگاه‌ها و در تعامل با سازمان‌ها و ادارات دولتی نمایندگی کند.
4. حل اختلافات: وکیل شرکت می‌تواند به شما در حل اختلافات حقوقی و قضایی مربوط به شرکت کمک کند و به شما راهکارهای حل اختلافات مناسب را پیشنهاد دهد. با استفاده از خدمات یک وکیل شرکت حرفه‌ای، شما می‌توانید از دانش و تجربه این وکلا برای حفظ حقوق و منافع شرکت خود بهره‌مند شوید و به بهبود عملکرد و رشد سالم شرکت خود کمک کنید.

وکیل شرکت در تهران

 

وکیل شرکت های تجاری

امروزه با گستردگی و گسترش فعالیت‌های تجاری، و تخصصی شدن دعوی تجاری که همراه با پیچیدگی‌های و تکنیک‌ها و قواعد قانونی و رویه‌های متعددی مرتبط می‌باشند. بهره‌مندی از بهترین وکیل شرکت در تهران در این موارد، اهمیت بسیار زیادی دارد.
بهترین وکیل شرکت در تهران با در اختیار داشتن وکلای متخصص در امور شرکت‌ها آماده همکاری جهت مشاوره و حل و فصل دعاوی حقوقی و دعاوی اشخاص ثالث علیه شرکت و همچنین انعقاد قراردادها با شرکت‌های تجاری و بازرگانی و اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه‌های تجاری و حقوقی می‌باشد.
اشخاص برای انجام فعالیت‌های اقتصادی، تولیدی، تعاونی، کشاورزی و … نیاز به تاسیس شرکت دارند. تا بتوانند از مزایای شرکت استفاده نموده و فعالیت‌های خود را انجام دهند. اما اگر افراد از انواع شرکت‌‌های تجاری آگاهی نداشته باشند و از مفاد قانونی و مزایا و معایب انواع شرکت‌های تجاری مطلع نباشند. اکثر مواقع با ضرر و زیان جیران ناپذیری مواجه خواهند شد. بدین‌سان برای جلوگیری از بروز مشکلات و اطلاع از کلیات شرکت‌های تجاری در قانون در موارد ذیل توضیح اجمالی در مورد شرکت‌های تجاری می‌پردازیم.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل شرکت

وکیل شرکت های تجاری در تهران

وکیل شرکت های تجاری در تهران به عنوان یک حقوقدان حرفه‌ای و متخصص در زمینه حقوق شرکتی، نقش بسیار اساسی و حیاتی در حفظ منافع و حقوق شرکت‌ها دارد. این وکلا با داشتن دانش عمیق و تجربه کافی در زمینه قوانین و مقررات شرکتی، می‌توانند به شرکت‌ها در تمام مراحل فعالیت‌های آنها کمک کنند. وکیل شرکت با داشتن دانش و تخصص در زمینه‌های مختلف از جمله تأسیس شرکت، مشاوره حقوقی، قراردادها، مالکیت فکری، مالیات، حل اختلافات و دفاع در دادگاه، به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا از راهکارهای حقوقی مناسب برای مدیریت و حفظ منافع خود استفاده کنند.
وکلای شرکت با داشتن آگاهی کامل از قوانین و مقررات مربوط به شرکت‌ها، می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا از رعایت قوانین و پیشگیری از مشکلات حقوقی و قضایی جلوگیری کنند. همچنین، با دستیابی به راه‌حل‌های حقوقی مناسب، وکلا شرکت می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا به رشد و توسعه پایدار و سالم برسند. بنابراین، استفاده از خدمات یک وکیل شرکت حرفه‌ای و متخصص، به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا از دانش و تجربه این وکلا برای مدیریت بهتر و حفظ منافع خود استفاده کنند و به رشد و توسعه پایدار و سالم شرکت خود کمک کنند.

وکیل شرکت

وکیل ثبت شرکت تجاری در تهران

 • ویژگی‌های شرکت‌های تجاری
 • مراحل تاسیس شرکت‌های تجارتی
 • معرفی شرکت‌های سهامی و غیرسهامی
 • انواع شرکت‌های تجاری در قانون تجارت
 • مقایسه انواع شرکت‌های تجاری با یکدیگر

شرکت با مسولیت محدود – شرکت تضامنی – شرکت مختلط سهامی و شرکت مختلط غیر سهامی – شرکت تعاونی

مختصرا به توضیحاتی درباره این شرکت‌ها می‌پردازیم:

هر گاه دو یا چند نفر به منظور انجام امور تجاری با سهم بندی سرمایه و ترسیم نحوه تقسیم سود و زیان میان شرکا طبق مفاد قرارداد با اختصاص دادن سهام ، به تفاهم برسند فعالیت آن ها یک شرکت تجاری را تشکیل داده است . به عبارتی عملیات تجاری ناشی از تودیع سرمایه شرکا که طبق قرارداد با تقسیم سود و زیان همراه باشد مشمول فعالیت شرکت تجاری است.

شرکت به معنای شریک شدن در کاری است یعنی شرکا با کمک همدیگر کاری را انجام داده و سود و زیان حاصل را بر طبق قرارداد شرکت بین خودشان تقسیم می کنند.

انواع شرکت های تجاری

در ماده ۲۰ قانون تجارت انواع شرکت های تجاری در هشت قسم بر شمرده شده:
1.شرکت سهامی
2.شرکت با مسئولیت محدود
3.شرکت تضامنی
4.شرکت مختلط غیر سهامی
5.شرکت مختلط سهامی
6.شرکت نسبی
7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

وکیل ثبت شرکت تجاری در میرداماد

تعریف انواع شرکت های تجاری

ثبت شرکت سهامی‌عام

یک نوع از انواع شرکت‌های بازرگانی است که سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم شده که بخشی از این سرمایه از راه فروش سهام به مردم بدست می‌آید. در شرکت سهامی‌عام، تعداد سهام‌داران نباید از پنج نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ سهام آنهاست. در این شرکت، عبارت «شرکت سهامی عام» باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود حداقل تعداد شرکا در ان 5 نفر است.

شرکت سهامی خاص

به شرکت بازرگانی گفته می‌شود که تمام سرمایه‌ی آن به طور کامل توسط مؤسسین، بدست می آید
و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ سهام آنهاست. در این شرکت تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود… تعداد سهامداران در ان حداقل 3 نفر می باشد.

شرکت تضامنی

طبق ماده 116 قانون تجارت: «شرکت تضامنی شرکتی است که در تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض کافی نباشد هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است. هر قراری بین شرکا خلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث کان لم یکن خواهد بود.»
شرکت تضامنی شرکتی است که حداقل میزان شرکا دو نفر است و برای امور تجارتی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای دادن قروض و بدهی‌های شرکت کافی نباشد شرکا به اندازه تمام دیون و تعهدات شرکت مسئولیت پرداخت دارد.

شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت با حداقل دو نفر از اعضا برای انجام امور تجاری تشکیل می‌شود. م 94 ق. تجارت به آن اشاره دارد هر یک از اعضا سرمایه ای را برای تشکیل شرکت اختصاص می‌دهند. سرمایه شرکت با مسئولیت محدود برخلاف شرکت‌های سهامی به سهام تقسیم نمی‌شود و هریک از شرکا به میزان سرمایه خود در قبال بدهی ها و ضرر و زیان شرکت مسئولیت دارند. سهم الشرکه
دو شرکت مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی تمامی ویژگی‌های شرکت‌های تضامنی سهامی و شرکت‌های با مسئولیت محدود را در بر می‌گیرند.

شرکت‌های مختلط، دارای دو نوع شرکت های سهامی و غیر سهامی هستند که در ادامه به شرح ذیل ست:

شرکت‌های مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی توسط چند نفر از شرکای سهامی و چند نفر از شرکای ضامن شکل می‌گیرد که سهام شرکای سهامی با هم برابر می‌گردد و مسئولیت آنها به میزان آورده آنها مربوط می‌شود.
شرکای ضامن هم همان شرکا در شرکت تضامنی‌اندکه سهامشان به صورت سهام نمی باشد و مسئولیت قروضی را به عهده دارند که علاوه بر دارایی شرکت، ممکن است وجود داشته باشند.

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت های مختلط غیر سهامی به منظور انجام امور تجاری بین یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود تشکیل می شود که بدون انتشار سهام می باشد. در این شرکت ها، شریک ضامن مسئول تمامی قروضی می باشد که علاوه بر دارایی شرکت ممکن است پیدا شود. همچنین شرکا با مسئولیت محدود به میزان سرمایه ای که به شرکت آورده اند، مسئولیت دارند.
در واقع می توان گفت که در شرکت های مختلط غیرسهامی، ضامن و شرکای با مسئولیت محدود، با گرد آمدن نزد هم کار می کنند که شرکای ضامن به روش شرکت تضامنی و سایر شرکا به روش شرکت با مسئولیت محدود رفتار می کنند.

مطابق م 183 قانون تجارت چنین تعریف شده است: «برای امور تجارتی ذاتی «ماده 2 قانون تجارت» در تحت اسم مخصوص دو یا چند نفر تشکیل می‌شود و مسئولیت هریک از شرکا به‌نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته.» شرکت نسبی از شرکت‌های اشخاص است. در این شرکت، شرکا نمی‌توانند برخلاف حقوق شخص ثالث توافق کنند و به‌میزان سرمایه‌ی خود مسئول هستند.

شرکت تعاونی

شرکتی است که برای مدت نامحدود به منظور رفع احتیاجات مشترک شرکاء و بهبود وضع مادی و اجتماعی آنان برای یک‌یا چند منظور ذیل تشکیل می‌شود:
‌انجام خدمات عمومی و هر گونه فعالیت مربوط به تولید محصولات کشاورزی و صنعتی -تهیه و طبقه‌بندی – نگاهداری – تبدیل و فروش‌محصولات مزبور – تهیه توزیع هر نوع کالا و لوازم مورد نیازو…..

اعضاء (‌شرکاء) شرکتهای تعاونی از هفت نفر نباید کمتر باشند. تعداد شرکاء و سرمایه شرکت تعاونی متغیر و نامحدود است.
انواع شرکت تعاونی به لحاظ فعالیت:
الف – شرکت تعاونی تولید: شرکتی است که به منظور اشتغال اعضاء در امور مربوط به کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش و صید ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می‌نماید

ب- شرکت های تعاونی توزیع: شرکتی است که در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندیهای اعضاء فعالیت می‌نماید
پس شرکت تعاونی برای تشکیل نیاز به اعضای بیشتری نسبت دیگر شرکت ها دارد در این تعریف شرکت تعاونی برای ثبت نیاز به حداقل 7 شریک دارد که این 7 شرکا فقط می توانند افراد حقیقی باشند یعنی هیچ شخص حقوقی نمی تواند به عنوان عضو این شرکت باشد و مقدار مسئولیتی که هر یک از سهامداران (شرکا) دارند به میزان مبلغی است که سرمایه و یا سهام آنها مشخص می کند.
مبحثی مهم وجود در مورد حدود اختیارات شرکا و اعضا درشرکت تعاونی: در شرکت های تعاونی اختیار و حق رای به مقدار سرمایه ی اعضا مرتبط نیست و شریکی با سهم بیشتر با عضو یا شریکی با میزان سهم کمتر دارای حق رای یکسان هستند.

وکیل شرکت در تهران

بهترین وکیل شرکت‌های تجاری در تهران

انحلال شرکت های تجاری صور گوناگونی دارد:

1-ممکن بصورت قهری وبالاجبار انجام می شود زمانی که شرکت دچار ورشکستگی می باشد، الزاما برای انحلال قهری و ورشکستی نیاز به حکم دادگاه نیست و شما بدون نیاز به این حکم می توانید شرکت خود را منحل کنید

2-انحلال یک شرکت با توجه به تصمیم مجمع عمومی

در ابتدا باید تعریفی از مجمع عمومی بیان کنیم، مجمع عمومی یعنی سهامدارن (شرکا) و مدیران جلسه ای تشکیل دهند. توجه داشته باشید که در صورت موافقت این مجمع یک شرکت می تواند منحل شود، لازم به ذکر است که در این حالت می توان گفت که انحلال به صورت اختیاری انجام شده است.

3-انحلال شرکت با حکم قضایی

به این نکته توجه داشته باشید که در مواردی دادگاه می تواند حکمی برای منحل کردن یک شرکت صادر کند. در این حالت هم باید بگوییم که انحلال آن شرکت به صورت اجباری انجام شده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که دادگاه در ابتدا یک مهلت 6 ماهه به شرکت مورد نظر می دهد و در صورتی که در این مدت ایرادات آن بر طرف نشود، حکم انحلال آن را صادر خواهد کرد.

اصولا انتخاب وکیل ماهر و با تجربه برای شرکت‌های تجاری و انتخاب وکیل شایسته مهم است. همچنین استخدام بهترین وکیل شرکت در تهران در این زمینه جهت رسیدگی به دعاوی و امور داخلی و خارجی شرکت بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

خصوصیات وکیل متخصص شرکت های تجاری

– آگاهی و تسلط کامل به قوانین و مقررات قانون تجارت و قوانین مربوط به آن و شرکتهای موجود در قانون تجارت
– متخصص در امور شرکت ها و قانون تجارت و قوانین خاص تجاری
– آگاهی به عمومات شرح وظایف و تکالیف ، مجمع عمومی موسس- مجمع عمومی عادی- مجمع عمومی فوق العاده – هیات مدیره – مدیر عامل و بازرس و… شرکت ها
– تجربه و مهارت در حل و فصل کلیه دعاوی در شرکت و علیه شرکت
– صداقت ، مسولیت ، تعهد و پیگیری نسبت به شرکت و شرکای شرکت
– نکته سنجی و هوشیاری با تلفیق مهارت و تجربه در انجام امور شرکت

خصوصیات ذکر شده بهترین وکیل شرکت در تهران موجب جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی شرکت‌ها می‌شوند. همچنین, محافظت از منافع مشترک شرکت و سهامداران شرکت خواهد شد.
شرکتهای تجاری موفق همواره بهترین وکیل شرکتهای تجاری در تهران را همراه خود دارند و مسایل و دعاوی شرکت را به وی سپرده تا فارغ از دغدغه های حقوقی به اداره شرکت و امور تجاری خویش به بهترین نحو بپردازند.

قانون تجارت شرکت

از جمله دعاوی شرکت‌های تجاری موضوع قانون تجارت:

 • سهم الشرکه
 • سهمام شرکت
 • انحلال شرکت
 • کاهش سرمایه شرکت
 • افزایش سرمایه شرکت
 • مقررات جزایی شرکت‌ها
 • ابطال تصمیمات مدیر عامل
 • ابطال تصمیمات هیات مدیره
 • تکالیف هیات مدیره و مدیر عامل
 • دعاوی اشخاص ثالث علیه شرکت
 • تغییرات در اساسنامه، تغییر در سرمایه
 • حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل

بهترین وکیل شرکت در تهران در زمینه شرکت‌های تجاری با بهرمندی از تجربه مهارت و تخصص در امور شرکتهای تجارتی و همچنین با احاطه به رویه های قضایی حاکم بر شرکت ها و قوانین تجاری و با در اختیار داشتن وکلای متخصص در امور شرکت‌ها، با به کار گیری تخصص خود در این زمینه، می‌توانند کمک شایان و منحصر به فردی در جهت ابتیاع حقوق حقه و دفاع از دعاوی شرکتها به کلیه اشخاص حقیقی و شرکتهای خصوصی، ارائه نمایند.

سهام شرکت | تقسیم سود سهام | ابطال تصمیمات هیات مدیره | ابطال تصمیمات مدیر عامل | اساسنامه شرکت | مجمع عمومی شرکت | مجمع عمومی فوق العاده شرکت | هیات مدیره | بازرس شرکت | افزایش سرمایه شرکت | کاهش سرمایه شرکت | تغییرات در اساسنامه شرکت | انحلال شرکت ورشکستگی | دعوای ورشکستگی

شماره تماس و آدرس بهترین وکیل ملکی در تهران:

شماره تماس: ۰۹۱۲۲۲۰۱۵۳۷
تلفن همراه: ۰۹۱۲۲۲۰۱۵۳۷

واتش اپ: ۰۹۱۲۲۲۰۱۵۳۷

آدرس ۱: تهران، میرداماد، ظفر، خیابان نفت شمالی
آدرس ۲: تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، تقاطع پاکنژاد

پیام بگذارید

فهرست مطالب