دفتر وکالت محمود قائدی

behtarin-vokala@gmail.com

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

آدرس : تهران، شریعتی، بالاتر از میرداماد، ابتدای ظفر، پلاک ۲۶

شنبه تا چهارشنبه ۱۰ تا ۱۹

وکیل کلاهبرداری

وکیل کلاهبرداری به فردی می‌گویند که در حوزه کلاهبرداری تخصص و تجربه کافی داشته باشد. همان طور که گفت شد کلاهبرداری انواع مختلفی دارد و یک وکیل می‌تواند بسته به علاقه و مهارت خود به صورت تخصصی در یک حوزه آن یا در تمامی حوزه‌ها فعالیت نماید. وکلای کلاهبرداری محدوده فعالیت های کیفری‌شان در زمینه انواع پرونده های کلاهبرداری مشخص می‌کنند و سابقه وکالت در این حوزه را دارند.
کلاهبرداری به زبان ساده

« شخصی خود را مالک زمین ملک و یا خانه یا دیگر اموال معرفی می‌کند، شما با اعتماد و رضایت خود بهای آن را پرداخت می‌کنید، درصورتی‌ که شخص مالک اصلی آن نبوده‌ است»

« زمانی که شخصی خود را پزشک معرفی می‌کند و شما با میل و قصد خود آن مراجعه و مالی به آن پرداخت می‌کنید، ولی در واقع پزشک نیست و با انجام امور پزشکی از شما وجه و مبلغی دریافت می‌کند.

« زمانی‌که فردی با انجام عملیات متقلبانه و با توسل به حیله و نیرنگ و فریب موفق به اخذ رضایت شما شده و با بدست آوردن مال موجب ضرر شما می‌گردد »

موارد بالا همگی عملیات مجرمانه اشخاص برای کلاهبرداری محسوب می‌گردند، یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین جرائم در جامعه که علیه اموال و دارایی افراد صورت می‌پذیرد کلاهبرداری است.

وکیل کلاهبرداری در تهران

وکیل کلاهبرداری در تهران

وکیل کلاهبرداری در تهران : تحقق جرم کلاهبرداری منوط به بردن مال توسط کلاهبردار است. به عبارت دیگر جرم کلاهبرداری مقید به حصول نتیجه یعنی برده شدن مال توسط کلاهبردار است. افراد کلاهبردار معمولا با ابزار متقلبانه سعی بر جلب اعتماد افراد می‌کنند و سپس با فریب و دروغ مال را از چنگ افراد در می‌آورند.

در حال حاضر روش های گوناگونی برای کلاهبرداری وجود دارند. پس نیاز روز افزون به وکیل کلاهبرداری در تهران بیش از پیش احساس می‌شود. در واقع امروزه با توسعه و پیشرفت تکنولوژی هایی مانند اینترنت و فضای مجازی شاهد شکل‌گیری روش‌های مختلف و پیچیده‌تری برای ارتکاب جرایم کلاهبرداری هستیم. کلاهبرداران سایبری از طریق فضای مجازی و اینترنت با قربانیان خود ارتباط برقرار می‌کنند. و با یک پیشنهاد کاری وسوسه‌انگیز از طریق ارسال ایمیل، تبلیغات محصولی جذاب در شبکه های مجازی، ارسال پیامک و یا حتی تماس های تلفنی، افراد را برای دستیابی به ثروت و دارایی آن‌ها از طریق وعده های دروغین فریب می‌دهند.

انواع کلاهبرداری‌هایی که اغلب اتفاق می‌افتد شامل کلاهبرداری شرکتی است که یکی از قدیمی‌ترین روش‌هاست. معمولا در این روش صاحب یک شرکت جعلی مردم را به سرمایه گذاری تشویق می‌کند. یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری کلاهبرداری ملکی است که در این روش ملک و یا املاکی به بیش از یک نفر فروخته می‌شود و چند نفر ادعای مالکیت بر سر آن را دارند. نوع دیگری از کلاهبرداری‌ها که امروزه به علت رواج اینترنت بسیار شایع تر شده اند، کلاهبرداری اینترنتی است. مردم عادی از طریق پلتفرم‌های اینترنتی فریب بسیاری از سایت‌های تقلبی را خورده و باعث از دست رفتن سرمایه‌شان می‌شوند. وکلایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند به وکیل سایبری هم شناخته می‎شوند.
در این مدل از پرونده‌های کلاهبرداری وکیل شما باید دادخواستی در دادگاه کیفری ارائه نماید و آن را در دادسرا پیگیری کند. در ابتدا باید مجرم شناسایی شود و در گام بعدی وکیل کلاهبرداری باید خسارت وارد شده به شما را اثبات کرده و جبران زیان را از سوی مجرم اصلی کلاهبرداری درخواست نماید. همچنین وکیل شما باید خسارت‌هایی که در طی پروسه پیگیری این پرونده به شما تحمیل شده اند مانند هزینه وکیل و دادرسی را از مرتکب اصلی جرم طلب نماید. در چنین حالتی دادگاه مازاد بر حکم اصلی مجرم را به پرداخت هزینه های دادرسی نیز محکوم می‌کند.

کلاهبرداری فرایندی است که شامل استفاده از فریب، دروغ یا تزویر به منظور گول زدن و اغفال دیگران به منظور کسب منافع مالی یا غیرمالی است. این اقدامات ممکن است در انواع مختلفی از فرم‌های کلاهبرداری اعم از تقلب در امور مالی، سرقت هویت، تبلیغات گمراه‌کننده، یا حتی فریب واقعیت انجام شود. به همین علت کلاهبرداری یکی از مهم ترین عنوان‌های مجرمانه مالی است. کلاهبرداری تنها گفتن یک دروغ ساده نیست بلکه شخص کلاهبردار باید جرمی و تقلبی را در عمل انجام داده باشد و حتماً تقلبی به کار رفته باشد. اگر زمانی دچار مشکل کلاهبرداری شدید با اتخاذ یک وکیل مناسب در زمینه کلاهبرداری این اطمینان را برای شما به وجود می‌آید که تمام حقوق تان از طریق قانون جبران خواهد شد.

وکیل کلاهبرداری در تهران

بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران

کلاهبرداری جرمی است که بر مبنای حقه و فریب و نیرنگ رخ می‌دهد، که در عرف و قانون عبارت است از بردن مال غیر با توسل به وسایل متقلبانه و مانورهای متقلبانه.

مجرم با صحنه‌سازی و انجام مانور متقلبانه که از تبحر و هوش بالایی در این زمینه برخوردار است، عملیات انجام می‌دهد که مالک مال یا متصرف قانونی آن با رضایت قلبی و از روی میل و برای کسب سود و منفعت مال خود را در اختیار مجرم قرار می‌دهد.

برخی مواقع کلاه‌برداری از سوی افراد با موقعیت بسیار مناسب و دارای وجه اجتماعی و تیپ‌های شخصیتی قابل اعتماد انجام می‌گیرد از جرم کلاهبرداری در قانون تعریف مشخص و دقیقی ارائه نشده ولی  قانون‌گذار در ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا اختلاس و کلاهبرداری به مصادیق آن اشاره نموده بدین‌ صورت که :

هر شخص از راه تقلب و حیله‌گری مردم را به وجود کارخانه‌ها و یا شرکت‌های موهوم و یا به داشتن اختیارات و اموال واهی فریب دهد و یا به امور غیر واقعی امیدوار نماید یا آن‌ها را از اتفاقات غیر واقعی بترساند و یا عنوان و اسم مجهولی را اختیار کند و با یکی از وسایل ذکر شده و یا دیگر موارد تقلبی اموال دارایی‌ها وجه و امثال آن‌ها را تحصیل کند و به دست آورد و با این موارد مال دیگری را تصاحب کند کلاهبردار محسوب می‌شود

با توجه به تعریف قانون‌گذار جرم کلاهبرداری از جرائم مرکب است که با تحقق ۳ امر به وقوع می‌پیوندد:

الف) توسل به وسایل متقلبانه
ب) فریب و اغفال دیگری
ج) بردن مال دیگری

بهترین وکیل کلاهبرداری تهران

در کلاهبرداری نکته بسیار مهم این است که توسل به وسایل متقلبانه توسط مجرم باید مقدم (قبل از) تحصیل و بدست آوردن مال باشد، یعنی شخص با توجه به مانورهای متقلبانه و صحنه‌سازی‌ها مال را با رضایت خویش در اختیار کلاهبردار قرار دهد، البته باید بدانیم که صرف دروغ‌گویی موجب تحقق کلاه‌برداری نمی‌باشد و در زمره جرایم دیگر از جمله تحصیل مال ازطریق نامشروع می‌باشد.

در قانون موارد مختلفی از کلاهبرداری جرم‌ انگاری شده از جمله آنها:

انتقال مال غیر

وکیل متخصص انتقال مال غیر شخصی: که مال دیگری را با علم و آگاهی به این‌که مال دیگری است به صورتی و بدون مجوز قانونی به دیگری منتقل کند، انتقال مال غیر انجام داده که گونه‌ای از کلاهبرداری می‌باشد (جرم در حکم کلاه‌برداری) که این انتقال می‌تواند عین مال باشد مانند ملک، ساختمان، خانه، مغازه و یا می‌تواند منفعت مال باشد (انتقال منافع اجاره)

بهترین وکیل برای دفاع از کلاهبرداری بهتر است بدانیم: زمانی که شخص مال دیگری را به خود انتقال دهد انتقال مال غیر رخ نداده بلکه می‌توان آن را تحصیل مال از طریق نامشروع دانست، منظور از انتقال مال غیر، انتقال حقوقی است. از جمله بیع (خرید و فروش) اجاره و غیر ذلک.

لذا اگر شخص مال دیگری را بدون انتقال حقوقی در اختیار دیگری قرار دهد انتقال مال غیر رخ نداده‌ است.

وکیل حرفه ای در انتقال مال غیر

معامله معارض

وکیل با تجربه برای معامله معارض: مطابق قانون ثبت اسناد و املاک زمانی‌ که شخص به‌ موجب سند عادی یا سند رسمی نسبت‌ به مال خود که می‌تواند عین مال یا منفعت آن باشد، حق را به دیگری انتقال داد و دوباره نسبت‌ به همان ملک به‌ موجب سند رسمی معامله نماید مرتکب معامله معارض شده‌ است.

برای تحقق معامله معارض معامله دوم نسبت به مال حتما باید با سند رسمی باشد اما معامله اول می‌تواند سند عادی یا سند رسمی باشد، در معامله معارض مرتکب آن باید سابقه مالکیت مال را داشته باشد به این صورت که خود ابتدا مالک مال باشد و مال خود را به دیگری انتقال داده و سپس با سند رسمی دوباره آن مال را مجدداً انتقال دهد.

بهترین وکیل معامله معارض

تبانی برای بردن مال غیر

تبانی برای بردن مال غیر ناظر به مواقعی است که ۲ نفر با تبانی با یکدیگر به منظور بردن مال شخصی ثالث علیه هم طرح دعوا کنند، مثلاً دو نفر با هم تبانی می‌کنند تا برای بردن مال شخص سوم دعوایی علیه همدیگر مطرح نمایند که در این‌ صورت هر ۲ نفر کلاهبردار محسوب می‌شوند. در این موارد برخلاف کلاه‌برداری که برای تحقق آن، بردن مال دیگری ضرورت دارد، صرف اقامه دعوا، ولو این که منجر به بردن مال دیگری نشود باعث تحقق این جرم است.

معرفی مال دیگری به جای مال خود

مطابق ماده ۲ قانون مجازات اشخاصی که مال غیر را به عوض مال خود معرفی می‌نمایند، ناظر به مواردی است که شخص محکوم علیه (کسی که حکم قطعی علیه وی به پرداخت مالی صادر شده‌ است) یا کفیل یا ضامن یا مدیون، مالی را که متعلق به خودشان نیست به‌ عنوان مال خود معرفی می‌کنند.

در تمام موارد بالا جرم واقع‌شده از صور خاص جرم کلاهبرداری و یا در حکم کلاهبرداری بوده و مجازات آن‌ها همان مجازات کلاه‌برداری محسوب می‌گردد.

کلاهبرداری در ثبت

در قانون ثبت مواردی مشخص شده است که اگر فرد اقداماتی انجام دهد مرتکب جرم کلاه‌برداری گردیده و قابل مجازات خواهد بود.

موارد و صور خاص جرم کلاهبرداری:

  • زمانی که شخص تقاضای ثبت رسمی ملکی را بنماید که قبلاً آن را به دیگری منتقل نموده است.
  • شخص با علم به این که به‌ نحوی از انحاء قانونی از وی سلب مالکیت شده ‌است، (بعنوان مثال اخذ سند مالکیت توسط عملیات رهن) تقاضای ثبت آن را بنماید.
  • همچنین زمانی که شخص در موقع تقاضای ثبت مالک بوده ولی در موقع ثبت ملک، مالک آن نبوده‌ است.
  • زمانی‌که وراث (اشخاصی که از شخص فوت‌شده ارث می‌برند) با علم به انتقال ملک از طرف متوفی ( شخص فوت شده ) و اطلاع به این‌ که به صورتی از متوفی سلب مالکیت شده‌ است، تقاضای ثبت ملک یا تقاضای صدور سند مالکیت آن ملک را، بنام خود نموده باشند، که البته تمام این موارد باید با علم و اطلاع و آگاهی کامل وراث محرز گردد.
  • زمانی که شخص نسبت به ملکی امین (امانت دار) است و به ‌عنوان مالکیت تقاضای ثبت آن ملک را انجام دهد.
  • شخصی که نسبت به ملکی که در تصرف دیگری است خود را متصرف آن قلمداد کند و تقاضای ثبت ملک را بنماید.

نکته مهم در موارد بالا، این است که:

صرف تقاضای ثبت ملک باعث کلاه‌بردار محسوب شدن اشخاص مذکور خواهد شد، حتی اگر ملک بنام آن‌ها ثبت ‌نشده باشند.

وکیل متخصص کلاهبرداری با اشراف کامل به قوانین کیفری و قانون مجازات اسلامی از جمله قانون مرتکبین اختلاس ارتشا کلاهبرداری، قانون تعزیرات  و قانون آیین دادرسی کیفری و با تجربه حضور خود در محاکم کیفری ( دادسرا، دادیاری، بازپرسی، دادگاه کیفری۲، دادگاه کیفری۱، دادگاه تجدیدنظر، دیوان‌عالی کشور ) با تخصص و مهارت خویش از موکل خود در جرم کلاهبرداری، بهترین دفاع و بهترین شکواییه کلاهبرداری را جهت احقاق حق و جلوگیری از تضییع حق موکل خویش بکارمی گیرد، همچنین بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران با تسلط به آرای وحدت رویه، رویه دادگاه کیفری و رویه قضایی، موکل خویش را تا حصول بهترین نتیجه در تمام مراحل دادرسی همراهی می‌کند.

برای مشاوره  با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران در این زمینه، همین الان با ما تماس بگیرید.

وکیل متخصص کلاهبرداری

وکیل متخصص کلاهبرداری

وکیل متخصص کلاهبرداری یک وکیل با تجربه و متخصص است که دارای دانش و تخصص لازم برای مقابله با موارد کلاهبرداری و حفظ حقوق موکلین است. این نوع وکلا عمدتاً در زمینه حقوق جزایی، حقوق تجارت، حقوق مدنی و حقوق مالیاتی فعالیت می‌کنند و توانایی ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای و انجام اقدامات قانونی لازم را دارند. وکیل متخصص در حل پرونده‌های کلاهبرداری باید دارای مهارت‌ها زیادی باشد از جمله :
1. دانش و تجربه کافی در زمینه قوانین مربوط به کلاهبرداری
2. توانایی تحلیل و بررسی دقیق پرونده‌های کلاهبرداری
3. توانایی ارائه راهکارهای حقوقی مناسب برای حل مسائل
4. توانایی نمایندگی مؤثر در دادگاه و نزد مقامات قضایی
5. اخلاق حرفه‌ای و احترام به حقوق موکلین
وکیل متخصص کلاهبرداری به عنوان نماینده حقوقی موکلین، باید بتواند آن‌ها را در مسیر صحیح هدایت کند، اطلاعات لازم را به آن‌ها ارائه دهد و به دفاع از حقوق آن‌ها در برابر کلاهبرداران بپردازد.
بنابراین، اگر با مشکلات کلاهبرداری روبرو شده‌اید، توصیه می‌شود که با وکیل متخصص کلاهبرداری محمود قائدی تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم و راه‌حل‌های قانونی مناسب را برای حل این مسائل ارائه دهیم.

یکی از اقدامات هوشمندانه ای که وکیل کلاهبرداری می‌تواند برای شما انجام دهد درخواست تامین کیفری از مقام قضائی برای شخص متهم است. گاهی مجرمان برای عدم از پرداخت و جبران خسارت معامله به قصد فرار از دین انجام می‌دهند. به این معنا که اموال را به نام شخص دیگری ثبت می‌کنند تا با احضار به اعسار از مجازات جرم‌شان طفره بروند. در این حالت وکیل کلاهبرداری می‌تواند با تنظیم لایحه ای و ارائه آن به دادگاه تا زمان اثبات و صدور حکم اموال متهم را حداقل به اندازه میزان سرمایه شما توقیف نماید.
اگر خدایی ناکرده در دام کلاهبرداران افتادید نگران نباشید. می‌توانید با کمک وکیلان باتجربه و متخصص گروه بهترین وکلا سرمایه از دست رفته‌تان را مجدد بازگردانید.

مشاوره حقوقی با وکیل متخصص کلاهبرداری

تماس با وکیل متخصص کلاهبرداری

وکیل متخصص در حل پرونده‌های کلاهبرداری می‌تواند به شما در موارد زیر کمک کند:

1. تحلیل و بررسی دقیق پرونده‌های کلاهبرداری: وکیل متخصص قادر است به صورت دقیق و کامل پرونده‌های کلاهبرداری را تجزیه و تحلیل کند و نقاط ضعف و قوت هر پرونده را شناسایی کند.

2. ارائه راهکارهای حقوقی مناسب: وکیل متخصص می‌تواند به شما راهکارهای حقوقی مناسب برای حل مسائل کلاهبرداری ارائه دهد و به شما در انتخاب بهترین راه حل‌ها کمک کند.

3. نمایندگی مؤثر در دادگاه: وکیل متخصص در حل پرونده‌های کلاهبرداری توانایی نمایندگی مؤثر در دادگاه را دارد و می‌تواند به شما در این مرحله کمک کند تا حقوق شما به درستی حفظ شود.

4. اخلاق حرفه‌ای: وکیل متخصص در حل پرونده‌های کلاهبرداری باید از اخلاق حرفه‌ای بالایی برخوردار باشد و به احترام به حقوق موکلین خود اهمیت بدهد. با استفاده از خدمات یک وکیل متخصص در حل پرونده‌های کلاهبرداری، شما می‌توانید بهترین نتیجه را برای پرونده خود به دست آورید و حقوق خود را به درستی حفظ کنید. به علاوه، این وکلا می‌توانند به شما راهنمایی لازم برای جلوگیری از وقوع کلاهبرداری های آینده نیز ارائه دهند.

برای تماس با وکیل متخصص کلاهبرداری کافیست کلیک کنید. 

راه‌های ارتباطی با تیم بهترین وکلا

آدرس ۲ : تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، تقاطع پاکنژاد
لوگو

وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکلا را دنبال کنید.

پیام بگذارید

فهرست مطالب